Ankara´nın simgesini Yunuslar Vinç kaldırılıyor

Ankara´nın simgesini Yunuslar Vinç kaldırılıyor

Ankara´nın simgesini Yunuslar Vinç kaldırılıyor

Ankara´nın simgesi haline gelen tarihi vinç sökülüyor. 35 katlı bir otelin yapımı sırasında monte edilen ve sökülemeyen 25 tonluk vinci kaldırmak için çalışma başlatıldı. Otelin bulunduğu cadde trafiğe kapatılırken, çevre binalar boşaltıldı. Vinci kaldırmak için 600 tonluk vinç kullanılıyor.

Ankara Gaziosmanpaşa´da bulunan Büyük Çankaya Oteli, otel sahibinin yaşadığı sıkıntılar nedeniyle hizmete giremedi.  Ankara´nın dört bir yanından görülebilen 35 katlı binanın üzerinde unutulan vinç nedeniyle bina, Vinç Otel diye anılmaya başlandı ve yılların geçmesiyle simge olarak kullanılmaya başlandı. Vinç otel, başkentin en iyi semtinde bulunan ve çökme tehlikesi bulunduğu iddiasıyla birçok kez gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün 2010´daki talebinin ardından söküm aşamasına geldi.

CADDE TRAFİĞE KAPANDI

Sabah saatlerinde başlayan söküm işlemleri için binanın yanına 600 tonluk vinç kuruldu. Çalışmalar nedeniyle herhangi bir sorun yaşanmaması için Uğur Mumcu Caddesi trafiğe kapatıldı. Çevre binalar ve iş yerleri boşaltılırken etrafa güvenlik şeridi çekildi. Birçok yurttaş da çalışmaları izlemek üzere toplandı. lınan güvenlik önlemlerine rağmen bazı yurttaşlar, vincin kurulan kısmının altından geçmeyi sürdürdü.

İşte O Vinç'ten Kareler;

           

Facebook Yorumları